Noilor game parfumate L’Erbolario ~ Lillà Lillà și Indaco

Florile au un farmec aparte nu numai datorită frumuseții și parfumului lor, ci mai ales emoțiilor și sentimentelor pe care le evocă. Recunoscut pentru valorificarea acestora în formulele sale, L’Erbolario a lansat de curând două noi game, menite să încânte simțurile, să trezească amintiri și să provoace sentimente de plăcere și relaxare.

Am avut plăcerea să particip la lansarea celor două game fabuloase și dacă mă urmăriți pe Instagram, probabil ați văzut că am avut și însoțitor, micuțul meu blondin Eduard mi-a fost alături toată seara. A fost primul eveniment de beauty la care a participat și i-a plăcut tare mult, deși la un moment dat s-a cam plictisit. La final a vrut să ia 2 fete acasă, dar a înțeles până la urmă că nu se poate. Am fost puțin stresată, recunosc, dar a ieșit totul bine. Năzdrăvanul meu a stat și la poze și a vărsat DOAR un pahar cu suc 😆 .
Revenind la noutăți, o să încep cu Lillà Lillà gama mea preferată. Recunosc că parfumul a devenit imediat unul dintre favoritele mele și pentru că e mic și drăgălaș, îl port mereu în geantă. Sunt persoane care spun că seamănă izbitor cu Alien.

Lillà Lillà – În limbajul florilor, liliacul are nenumărate înțelesuri, inclusiv sinceritate și inocență. Dar cel mai evocator, fără îndoială, este cel al iubirii sincere și al emoțiilor primei întâlniri dintre doi îndrăgostiți. Cu formulele speciale L’Erbolario, și tu poți trăi aceste momente de emoție pură.

Parfum – îți învăluie corpul și sufletul, te surprinde cu senzația de lejeritate și fericire pe care o creează deoarece îți transmite bucuria primăverii. Note de: flori de liliac, Neroli, Cistus, Ambră, Cedru

Cremă de corp – pe lângă parfumul învăluitor, pielea se va simți protejată, hidratată și bine hrănită, datorită uleiului și proteinelor hidrolizate din cânepă, a uleiului de bumbac și a untului de cocos.

Gel de duș –  oferă momente de liniște și arome încântătoare, iar pielea se va simți hidratată și protejată datorită proteinelor din cânepă, catifelată și împrospătată datorită extractului de nalbă mare.

Săpun parfumat – va curăță pielea și îi oferă catifelare, datorită uleiurilor de cânepă și bumbac, parfumând-o în același timp cu aromă de liliac.  

Indaco – Indigoul, mai mult decât orice altă culoare, are proprietăți calmante și relaxante, fiind culoarea meditației, intuiției, intimității, misterului. Cerul nopții, abisul oceanului și profunzimea universului, toate pictate în indigo, au inspirat L’Erbolario să creeze o gamă ce evocă serenitate.

Parfum – unisex, învăluitor și intens, respirația unei amintiri, bucuria unui moment nou descoperit. Note de: pudră de cacao, mușcată egipteană, paciuli indonezian, vanilie de Madagascar, vetiver indian.

Cremă de corp – conține proprietăți protectoare și antioxidante, cu efect elasticizant și de catifelare, cu extracte, uleiuri și unturi care hrănesc intensiv epiderma, lăsând-o moale și mătăsoasă.

Gel de duș – pentru o stare de relaxare sublimă, formula conține ingrediente precum extractul protector de indigo, completate de proprietățile benefice ale unui buchet de flori albastre, ce protejează pielea și o hidratează.

Săpun parfumat – un săpun creat pentru a curăța pielea și a-i asigura catifelare și hidratare, datorită extractelor de indigo, albăstrea și nalbă, precum și uleiurilor de in și limba mielului.Gamele L’Erbolario sunt 100% fabricate în Italia în ambalaj sustenabil, reciclabil și prietenos cu mediul, fiind testate dermatologic.
Produsele NU sunt testate pe animale și NU conțin parabeni, siliconi, uleiuri minerale, SLS sau SLES, acrilați, derivate din PEG, conservanți care eliberează formaldehină, posibile surse de gluten.
Noile game se găsesc în farmaciile Sensiblu selecționate. Mai multe informații despre produsele L’Erbolario, gasiți pe https://www.facebook.com/LErbolarioinSensibluRomania

Ca să împart bucuria cu voi, am hotărât să fac cadou setul Indaco, dar concursul este în desfășurare pe contul meu de INSTAGRAM. Trebuie doar să respectați regulile de sub poza ASTA.

Vă aștept acolo înscrierile, cu mare drag! ♥

Similar Posts

17 Comments

  1. Nu stiam de acest brand, chiar am ramas cu o parere foarte buna dupa cele spuse de tine. Mi ar placea mult sa le testez, chiar o sa le caut sa le achizitionez. Multumesc mult pt articol, foarte frumossi util. <3

  2. Pentru ca mi-a placut mult cum ai vorbit despre noile game L’Erbolario, m-am inscris si la concursul organizat de tine pe Instagram! Chiar as vrea sa incerc setul Indaco! <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *