Pentru prima dată am îndrăznit să-mi comand un ceas de pe elefant.ro. Am o mică colecție de chinezării, faine ce-i drept, dar toate abandonate din cauza bateriei epuizate. Mda, dacă mă lasă bateria, la revedere că eu nu stau să schimb, să cumpăr, să desfac, etc. Da, știu, ceasornicarii se cam ocupă de asta dar sunt prea comodă ca să ajung la unul. Singurul meu ceas pe care îl port foarte des și îl am mai bine de 5 ani este un Alfex care nu a stat niciodată. Numai că e micuț, finuț și nu foarte modern.
Mă uitam de un parfum pe elefant și am dat de ceasul de la Gino Milano și mi-a sclipit imediat în ochi. Și ceasul și prețul dar mai ales setul de brățări pe care îl are la pachet. Brățara cu fundiță m-a cucerit și uite așa am vrut tot ceasul. Plus că de ceva vreme îmi doream ceva asemănător în nuanța asta de rose gold. Așa cum era de așteptat, îmi este mare deci tot trebuie să ajung la un ceasornicar să îmi mai scoată câteva zale. Cadranul pare mărișor pentru mâna mea dar nici nu sunt obișnuită cu genul ăsta.
Comanda am făcut-o într-o zi de sâmbătă și luni la prânz am primit coletul la ușă. Am ales plata la livrare (a fost în jur de 130 lei, fără transport) și imediat după ce am plasat comanda am primit și mail cu detalii și instrucțiuni de urmărire a coletului. Eu nu am stat să urmăresc coletul dar mi se pare utilă chestia. Cutiuța magică pe jumate sclipicioasă era învelită bine în pungi umflate protectoare și a ajuns întreagă. Ce mi s-a părut ciudat a fost…ceasul care era..puțin prăfuit 😯 . Cât o fi stat sărăcuțul să mă aștepte. Avea folie de protecție pe ecran și nu prezintă semne de uzură sau altceva. Arată impecabil, la fel și brățările pe care abia aștept să le port mai la vară.
Mă tentează și un parfum..două, trei 😀 , dar sunt în dubii. Știu multe persoane care au cumpărat de pe elefant și nu au avut probleme, au verificat parfumul după cod și chiar era original. Dacă până la urmă cedez și îmi iau ceva, revin cu detalii.
Voi v-ați luat ceva de pe elefant? 😆
Apropo, periodic au reduceri masive, inclusiv weekend-ul ăsta iar duminică (6 nov) este și TRANSPORT GRATUIT. Pe lângă reducerile masive. Ay yay yay ♥.
Si eu am avut putine dubii la inceput, dar de fiecare data produsele au fost originale si ambalate intact. Mi-am comandat o multime de parfumuri de la ei, chiar si ceasuri Fossil si Michael Kors si nu am avut probleme cu nici unul. E foarte dragut ceasul, sa il porti cu placere! 😀
Ce cute e! De cand vanez si eu un ceas pe elefant, as vrea unul mic, finut, auriu. Insa mi-a fost teama sa cumpar o firma pe care n-o cunosc, ma atrageau cele Casio insa parca nu-mi surade nici un model. :))) Parfumuri am cumparat multe de-a lungul timpului de la ei, atat pt mine, cat si pt cadouri si n-am gasit nici unul fake, am scris la un moment dat pe blog niste recomandari.
Te pup.
Vaaaai, ce ceas misto!!!! Eu am unul de la Fossil in wishlist de multa vreme…este 500 de lei! O nimica toata :))
Mi-a plăcut mult articolul tău. Foarte frumos ceasul. M-ai inspirat și am să achiziționez și eu un set ca acesta. Multumesc! :*