Primele comenzi pe Bonprix

Astăzi am de gând să vă povestesc despre comenzile de pe Bonprix dar să vă și arăt o rochiță din ultimul colet.
Acum câțiva ani am răsfoit pentru prima dată o revistă catalog de-a lor, nu mai știu prin ce revistă de pe piață am găsit-o. Nu am îndrăznit să comand nimic în primul rând pentru că eram aproape sigură că pozele nu coincid cu realitatea și nici prețurile nu erau așa atractive. Pozele erau superbe ca și acum, haine frumoase, impecabile iar modelele pe măsură. Catalogul îmi amintește de colecția de reviste a mamei de prin `90. Nu știu de unde le strângea dar știu că avea reviste de modă în germană și eram inebunita să le răsfoiesc.
În fine. Cam la începutul anului câteva prietene mi-au arătat ce rochițe și ce costume de baie întregi și-au comandat pe Bonprix. Am rămas surprinsă de calitatea ireproșabilă și am zis că musai trebuie să-mi iau și eu ceva. O perioadă am făcut comenzi împreună și știu că produsele ajungeau destul de greu, chiar și după 3 săptămâni de la comandă. Acum câteva săptămâni am făcut singură prima comandă și mi-am ales o rochiță și 2 perechi de sandale cu gândul că nah…vine vara până ajunge coletul 🙂 . Am plasat comanda vineri și vineri fix după o săptămână mi-a ajuns coletul la ușă. Apropo, dacă vă abonați la site primiți un voucher de 20 lei la prima comandă de min 100 lei iar în unele zile (mai ales în weekend) nu se plătește transportul. Iar din când în când mai apar și reduceri. Eu nu am avut probleme cu mărimile, la rochii mi-am ales M (38) iar la sandale 38, atât cât port. Costumul de baie l-aș fi ales 40 find lată în șolduri dar prietenele cu experiență și colecție de costume de baie de la ei, m-au sfătuit să-mi aleg 38 și într-adevăr mi se potrivește. În general port 38 dar la unele perechi de pantaloni, de exemplu, mi se potrivește 40. Legat de retur știu sigur că este gratuit.

Au nenumărate rochii, variate modele pe care chiar nu le-am mai văzut pe altundeva. Uitându-mă în wish-list observ că am fost atrasă și de jachete și sacouri dar și de chestii de casă. De exemplu îmi plac mult ghirlandele cu flori și beculețe. Bune pentru fetele care fac videoclipuri pe Youtube. Mi-am luat mai demult un suport pentru pui la cuptor dar nu am apucat să-l folosesc deloc. Ce mi-am mai luat și îmi plac mult: o față de masă cu fluturi și un set de 3 cutiuțe vintage foarte simpatice (la doar 10 lei).Bonprix

Rochița cu imprimeu floral am vrut-o pentru că are mult galben și o ador. Este elastică, nu foarte subțire și foarte comodă. Sandalele le vedeți în alte postări.OOTD DSC02793 DSC02774 dress.bonprix fashion.floral,print.dress DSC02839 Bonprix.Federova DSC02800 DSC02810

Ați făcut comenzi pe Bonprix până acum? Vă tentează ceva? 😆 

 

Similar Posts

  • Indigo & Oversized

    Am zis că dacă mă apuc de Youtube, nu mă las de blog, e prima mea iubire și nu îl las orice ar fi. dar am observat cum mă detașez ușor ușor, îmi pierd interesul și stau cu pozele în foldere săptămâni întregi uneori. Iar când vreau să scriu ceva, parcă nu am nici o…

  • Cumpărături online: cele mai rezistente și ieftine glossuri și-un sacou galben

    Luna asta mi-au ajuns în sfârșit comenzile făcute anul trecut la început de decembrie. Surprinzător a fost că două dintre colete mi-au venit direct la ușă iar unul, la poșta locală. Fără să mă întrebe nimeni nimic, fără să plătesc taxe poștale + taxe vamale = perfect. Să speram că așa va fi tot anul….

  • Outfit de toamnă (nude & animal print)

    De curând mi-a ajuns comanda de la Bonprix de unde mi-am ales un outfit de toamnă și de cum am băgat-o în coș, m-am imaginat îmbrăcată așa prin pădure. Știu că în perioada asta e fascinantă natura, în pădure mai ales, unde toți copacii își schimbă culorile, scapă de frunze și se vede într-un mare fel. Din păcate n-am ajuns într-o pădure mare așa cum îmi doresc eu, dar chiar și asta de lângă noi din parc arată superb. Iar eu cu rochița mea animal prinț cred că m-am încadrat perfect. Părea mai degrabă o combinație de primăvară – toamnă, erau locuri verzi și proaspete și erau locuri colorate și uscate. M-am simțit foarte bine în scurta vizită pe care am făcut-o. Și am fost super confortabil îmbrăcată. Rochița este dintr-un material ușor elastic, are mâneci scurte, curea încorporată astfel încă să scot talia în evidență și este dintr-un material grosuț, perfect pentru toamnă. Pur și simplu o ador datorită modelului, dar și datorită cromaticii. Mai multe modele de rochii faine găsiți AICI. Am asortat-o la fix cu botinele crem pe care le-am luat în aceeași comandă. Îmi doream de mult timp un astfel de…

  • Maxi, Red and Sparkling

    Sâmbăta e singura zi din săptămână în care mai rezist să stau trează după ora 12. Câteodată și duminica. Noh, și cum se întâmplă minunea asta, iacătă mai postez și eu câte ceva, outfit de preferat. Outfitul din poze l-am purtat acum câteva săptămâni într-o zi de weekend în care a fost la fel de…

  • | | | |

    OOTD: Rochia albă

    După frumosul eveniment de sâmbată ne-am oprit în caniculă să tragem câteva cadre cu gândul să vă prezint ultima rochiță achiziționată de aici. Îmi plac mult rochițele și am strâns ceva de-a lungul anilor. Problema e că unele nu-mi mai vin, s-au transformat in tricouri, altele s-au mai deteriorat la spălat, una a plesnit pe…

  • Black Cardigan Outfit

    Sper că vă regăsesc cu bine la început de 2021 și sper să aveți un an așa cum va doriți! Nu mă pricep eu la urări, dar am încercat, dat fiind faptul că este prima mea postare din acest an. Tematică fashion, deloc întâmplător și spun asta pentru că mi-am propus ca anul asta să mă axez mai mult pe asta. Nu știu de ce am simțit că vreau asta, dar o să încerc să fiu mai perseverentă și sper să îmi pun în practică toate ideile pe care le am….

14 Comments

    1. Ai comandat și tu de la ei? Am auzit și un caz nefericit dar cred ca mai degrabă a fost o nepotrivire. Eu am nimerit numai lucruri frumoase și calitative iar masurile s-au potrivit perfect. Și prietenele mele sunt super mulțumite.

  1. Vaaai ce rochita frumoasa!!!! Cum de nu am vazut-o si eu? :))
    Desi galben nu este deloc culoarea mea, imi cam sta gandul la culori pe care le-am evitat multa vreme, precum galben. E superba rochita si iti vine super!
    Te pup!

    1. Nu știu cum de nu ai vazut-o dar au atâtea modele frumoase, cu greu m-am hotărât pe care sa o aleg.
      Mie îmi place galben de câțiva ani încoace, înainte fugeam de el :)).
      Pup și eu!

    1. Aaa, am unul întreg negru cu detalii auri și arginti pe care l-am purtat o dată la Therme, e foarte fain ca subțiază, strânge burtica :-D. Au o categorie de chestii modelatoare. Și mi-am mai luat unul din 2 piese negru cu imprimeu floral, luna viitoare pun poze cu el sigur.

  2. Am comandat şi eu de 3 ori acelaşi costum de baie de la ei. Prima dată nu am nimerit mărimea, apoi mi-au trimis pe negru în loc de roşu, apoi a fost ok. Sutienul e într-adevăr foarte frumos şi mi se potriveşte f bine. Pentru retur e cam complicat, acceptă doar prin poştă, dar ţi se înapoiază banii dacă trimiţi factura de la poştă scanată. Mie comenzile mi-au venit în 3 săptămâni, poate între timp au îmbunătăţit procesul. Eu am comandat anul trecut.

    1. Anul trecut știu ca și prietenelor mele le veneau tot după 2-3 săptămâni și așa mă așteptam și eu acum dar uite ca m-au surprins. Eu nu am avut probleme cu mărimile, le-am nimerit. Ce port de obicei aia am comandat, adică 38 sau M. Cu returul nu știam ca e asa de complicat, sper sa nu am ghinion.

  3. Am vrut sa fac comanda de cateva ori la ei, dar cand am vazut cat trebuie sa astept sa o primesc, am renuntat. Nu-mi place sa astept mai mult de 2 zile un colet. Nu inteleg de ce n-au magazin/ depozit in Romania. Anyway, e pierderea lor, ca eu pot sa-mi iau haine si din alta parte.

    1. Nu știu, poate pe viitor. Vânzări au destule dar cine știe.. Pe mine nu ma deranjează, m-am obișnuit sa aștept coletele. Uit de ele și e chiar o surpriza când vin la ușă sau la posta:-D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *