În urmă cu o săptămână, pe 24 aprilie 2014 mai exact, s-a deschis oficial magazinul INGLOT Cosmetics în incinta Băneasa Shopping City.
Am avut șansa să primesc o invitație și am onorat-o bucuroasă și curioasă fiind de faimosul magazin care se găsea cândva doar în Constanța.
La eveniment au participat personalități și vedete din showbiz și televiziune, make-up artiști, fotografi și profesioniști din industria cosmetică, reviste glossy și bloggerite de beauty pe care m-am bucurat tare mult să le (re)văd.
Cu ocazia asta am cunoscut-o și pe Iguanitza care a venit la București special pentru eveniment. Din păcate n-am avut timp să schimbăm prea multe vorbe dar poate cu altă ocazie recuperăm la o cafea. Sigur avem multe în comun, doar suntem gemene :D.
Nu mi-am cumpărat nimic pentru că nu aveam loc să mă desfășor pe unde vroiam dar un wishlist s-a format. În primul rând îmi trebuie neapărat un Duraline. Nu știu când mai ajung la mall Băneasa dar cu prima ocazie, magazinul Inglot clar e o prioritate.
Outfitul meu l-ați văzut deja într-o postare trecută, machiajul a fost puțin mai colorat iar pe buze am purtat un gloss Inglot peste un contur de buze, pe care l-am mâncat între timp. Scuzați țuguitul buzelor :)).
La sfârșitul evenimentului am primit fiecare câte un mic cadou iar eu am nimeri cel mai frumos albastru oceanic. Ador nuanța asta!
A doua zi am și avut-o pe unghii și abia după 3 zile a început să sară pe la vârfuri.
Dacă vreți să fiți la curent cu noutățile Inglot, îi găsiți AICI pe facebook.
Catalogul de produse îl puteți răsfoi AICI iar mai multe poze de la eveniment AICI.
Si cand ma gandesc ca eu am primit o oja exact la fel dar am fost reticenta sa o port , am daruit-o prietenei fiului meu . Sigura ” excentricitate” legata de manechiura este un roz intens .
Sa nu iti para rau :D, sigur se bucura de ea la cat e de frumoasa.
Raiul, ceva mai colorat, coborat pe pamant! 😀
Vaaaaii, cum arata machiajul tau… I just love it!!!
Iar pentru nuanta de oja… ai gasit titlul perfect, iti vine sa te scufunzi in ea! 🙂
Suupeer! Mi-a placut!
Big hug, draga mea Fede!
Ilda
Lavender thoughts
Hihi, ma bucur ca ti-a placut. Chiar e rai la Inglor, cand il vizitez trebuie sa ma asigur ca am ceva bani pe card :D.
Pupici!
Tare imi doresc si eu sa ajung intr-un magazin Inglot. Desi sunt cam scumpe produsele pentru bugetul meu, sigur nu m-a putea abtine sa nu-mi cumpar macar un pigment. 😛
Este foarte frumos albastru de pe unghiile tale, iar 3 zile de rezistenta inseamna foarte mult pentru mine. Sa o folosesti cu placere in continuare! Ti-ar sta bine cu un colier statement aceeasi nuanta! puup!
Daca ai vedea cum sunt pigmentii, n-ai mai avea somn noaptea crede-ma! Abia astept urmatoarea ocazie de vizita la mall Baneasa.
Multumesc tare mult! Te pup!
superba nuanta ojei :).
Indeed :D.
Cat esti de frumoasa!
Yay, multumesc!
foarte faina culoarea ojei!
I know, ma bucur tare mult ca am nimerit-o pe asta :D.
E superbisima oja! 🙂
Daa, asta e cuvantul potrivit.
Nu stiu cum reusesti sa fotografiezi machiajul,jur!
Cred ca am facut azi peste 100 de poze,nimic,nimic,nimic!
Ori nu stiu eu cum sa stau la poze,ori nu am setat aparatul cum trebuie,dar efectiv nu imi iese.
Pup
Descude draga, am mare noroc cu camera foto dar chiar si cu ea sa stii ca si eu am dureri de cap cand fac poze, mai ales alea de exterior. Astea macro imi iesi bine, mai ales ca blureaza pielea si sunt ca si trecute prin PH. Dar depinde si de setari, lumina mai ales.
Oricum, te inteleg perfect, stiu cum este :/.
foarte frumoasa nuanta, foarte, foarte! 🙂
Multumesc!
Ce frumoasa e!
Este!! 😛
Păcat că nu este si la Timișoara, măcar un produs as vrea să încerc. Te pup
Poate se vor extinde in urmatorii ani, nu se stie :).
Lacul de unghii e senzaţional! Ador ador ador culoarea! E perfectă pentru vară, pentru un asemenea outfit.
Cât despre make-up şi poză, parcă e luată dintr-o revistă, serios! Ţi-a ieşit perfect, eşti foarte frumoasă!
Am încercat şi eu o ojă albastră (un albastru mai închis) şi am postat un mic review pe blogul meu.
Te pup, şi aştept cu drag mai multe postări de acest gen!
Acel albastru chiar e divin, asemeni machiajului tău deosebit! ♥
Pozele cu tine/voi sunt superbe! ♥
Eu am incercat fondurile de ten de la Vichy http://www.remedii-online.ro/search?type=product&q=fond+de+ten dar si balsam de buze de la Bioderma http://www.remedii-online.ro/search?type=product&q=balsam+de+buze. Eu le cumpar direct online! Sunt foarte bune!